Coaching


Czym jest coaching?

Coaching  to indywidualna forma rozwoju osobistego. Coaching pozwala dotrzeć do głębszej motywacji, przekonań i wartości, rozpoznać umiejętności, zdolności, talenty oraz w pełni wykorzystać własny potencjał. To narzędzie, które wspiera w wyznaczaniu celu, planowaniu, w poszerzaniu strefy komfortu, przekraczaniu wewnętrznych barier oraz zmianie nawyków i postaw utrudniających osiągnięcie celu. Przyspiesza zmiany, dodaje wiary i odwagi, by kreować spełnione życie.

Podczas sesji coachingowych:

 • Wypracujesz wizję sukcesu osobistego i zawodowego w zgodzie ze swoimi wartościami,
 • Poznasz siebie, lepiej zrozumiesz, odnajdziesz własną drogę życiową,
 • Zyskasz poczucie własnej wartości, pewność siebie, wyższą samoocenę,
 • Zaakceptujesz siebie, uwierzysz w siebie, dasz sobie prawo do szczęścia,
 • Zyskasz poczucie wpływu na swoje życie, więcej radości i spełnienia,
 • Zbudujesz pozytywne relacje ze sobą i innymi,
 • Zyskasz wewnętrzną motywację do działania,
 • Opracujesz plan działania, ustalisz priorytety i terminy realizacji celów,
 • Rozwiniesz umiejętności budowania jakościowego życia,
 • Zrealizujesz swoje długofalowe, ważne dla Ciebie cele.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z narzędzia diagnostycznego Extended DISC, które pomaga określić potencjał oraz daje możliwość precyzyjnie zaprojektować ścieżkę kariery oraz działania rozwojowe, zdiagnozować mocne strony i obszary do rozwoju, określić potrzeby szkoleniowe i coachingowe.

Pierwsze spotkanie

Omówimy zasady współpracy, m.in.

 • Terminy sesji,
 • Podczas sesji Ty decydujesz nad czym chcesz pracować, ja dbam o to, by utrzymać kierunek realizowanego przez Ciebie celu,
 • Każde spotkanie kończy się propozycją zadania domowego, zalecanego do wykonania między sesjami,
 • Masz możliwość kontaktu ze mną między sesjami,
 • Ostatnia sesja jest podsumowującą współpracę i osiągnięcia,
 • Przed rozpoczęciem pierwszej sesji otrzymasz wstępny kwestionariusz, który pokaże i pomoże określić w  jakim miejscu życia jesteś obecnie,
 • Istnieje możliwość coachingu via skype.

Miejsce spotkań: Warszawa, ul. Duchnicka 3.

Koszt sesji: 200 zł –  czas trwania sesji: 50 minut

Koszt sesji online – 150 zł – czas trwania sesji: 50 minut

 

Profesjonalne wsparcie

Psycholog, Certyfikowany Erickson Professional Coach, Dyplomowany Trener Warsztatów Psychologicznych, Dyplomowany Trener Biznesu

 

Znajdziesz mnie na:
http://dobrycoach.pl/coach/joanna-krolikowska
http://pl.linkedin.com/in/joannakrolikowska

 

Referencje

Joanna, home stager

Joanna odmieniła moje życie. Wskazała, a właściwie tak pokierowała, że sama odnalazłam drogę, którą chcę iść. Dzięki spotkaniom z Joanną uporządkowałam życiowe priorytety. Gdyby nie Joanna, nie byłabym w tym miejscu i nie stałabym się tą osoba, którą jestem. Wspierała podczas wychodzenia ze strefy komfortu, jaką był mój poprzedni zawód, który nie dawał mi satysfakcji ani poczucia sensu. Przez cały proces coachingowy zawsze mogłam na nią liczyć. Zmiany jakie się we mnie dokonały są już na całe życie. To nie tylko zmiana myślenia o sobie, ale również zmiana całego stylu życia. Od momentu ukończenia spotkań z Joanną, żyję zdecydowanie w zgodzie ze sobą i jest mi z tym cudownie. Spełniam się zawodowo w tym, co kocham, co zawsze kochałam, ale wcześniej nie miałam odwagi po to sięgnąć. Przeżywam wyjątkowe więzi z bliskimi. Joanna jest aniołem, który uzdrawia duszę i naprawia relację międzyludzkie. Jest cudowną osobą, która wspiera w trudnych chwilach i pomaga w bardzo subtelny a zarazem jasny sposób odkryć, którą drogą podążać, bo każdy z nas ma swoją i warto ją odnaleźć . Dzięki Joannie nauczyłam się żyć w zgodzie ze sobą.

8 listopada 2016

Emilia, koordynator

Uważam, że skala w przypadku Joanny jest za mała. Współpracę z Joanną coachem oceniam na stopień – nieoceniony. Spotkania z nią nadały nowy kierunek mojemu codziennemu życiu. W przepiękny sposób pomogła mi odkurzyć pochowane we mnie emocje i pragnienia, nie zapominając o teraźniejszości i doświadczeniu zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Niekiedy w bólach rodziły się nowe idee, ale po wyjściu ich na światło dzienne były pełne blasku i nadziei. Istotą dla mnie w spotkaniach jest otwarta współpraca i pełne zrozumienie. Można sobie pozwolić na płacz, śmiech, zmęczenie i radość. Natomiast Joanna pozostaje w każdym przypadku profesjonalistką, nie ugina się naszym chwilowym słabością tylko pomaga i ukierunkowuje na kolejne kroki. Czuje się, jej stuprocentową obecność w danym momencie dzięki czemu pomaga przetrwać chwile kiedy jedyne co przychodzi do głowy to hasło – nie wiem. Również dzięki Joannie zrozumiałam bardziej czym jest coaching i jaki ma on cel, a przy poznawaniu jego wartości poznałam i odkryłam siebie w zupełnie nowej odsłonie z pełną akceptacją i zrozumieniem. Zdecydowanie bliższej samej sobie niż przed spotkaniami. Asiu, dziękuję za tak wiele w zamian za niewiele 🙂 z pewnością nie skończyłam znajomości z Joanną i jeszcze nieraz poproszę o spotkanie by czuć, że jestem w zgodzie ze sobą.

13 stycznia 2016

Dorota, przedsiębiorąca

Z Asią współpracowałam nad moim życiem zawodowym i połączeniu go z moją pasją i wizją przyszłości. Szczerze mówiąc, przed pierwszą sesją nie miałam wielkich nadziei, ponieważ moje dylematy zdawały się wlec latami. Na pierwszym spotkaniu otrzymałam mnóstwo ciepła i otwartości. Poczułam, że Asi mogę powiedzieć wszystko, co czuję. Dała mi niesamowite poczucie bezpieczeństwa, co spowodowało, że krok po kroku porządkowały się moje myśli, potrzeby i marzenia, aby później móc się połączyć. Asia słucha wyjątkowo uważnie i zadaje niezwykle trafne pytania.

Dzięki jej uważności na drugiego człowieka, każda moja sesja coachingowa była krokiem milowym u moim życiu. Krokiem w kierunku spójności ze sobą i zmiany zawodowej, jakiej szczerze chciałam. Dzięki Asi rozprawiłam się z przekonaniami, które bardzo utrudniały mi kolejne działania. Uwierzyłam w siebie, poczułam moc i zabrałam się do realizacji moich postanowień. Asia to coach, który potrafi okazać niezwykłą życzliwość, ale też jest bardzo czujny i konkretny. Kiedy ja chciałam uciec do nieistotnych wątków lub zagalopowałam się w swoich opowieściach, Asia przyświecała mi cel i pomagała wrócić na właściwe tory. Asia jest osobą o wielkiej intuicji i uczciwości. Moje sesje coachingowe były niesamowicie efektywne i odbywały się w takim czasie, jakiego potrzebowałam. Dzięki tej przestrzeni zyskałam możliwość spojrzenia na moje dylematy z różnych perspektyw.

Ta jej otwartość, intuicyjność, maksymalne skupienie na tym co mówię, trafne pytania i zadania, świetna zdolność obserwacji i życzliwość sprawiły, że znalazłam najlepsze dla mnie rozwiązanie! Wciąż wiele przede mną, ale mając u boku takiego coacha jak Asia wiem, że otrzymam wsparcie, kiedy naprawdę będę go potrzebować. Asiu, jesteś cudną, promienną osobą o niesamowitych umiejętnościach i piękną misją.

To dla mnie wielki zaszczyt Cię znać i z Tobą współpracować!

25 sierpnia 2015

Aleksandra – Asystentka w Dziale Dokumentacji Medycznej

Decyzję o rozpoczęciu coachingu podjęłam spontanicznie. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. W pierwszym okresie macierzyństwa byłam bardzo zmęczona wieczną walką ze sobą – zdeformowanym ciałem, mrocznymi myślami, sprzecznymi emocjami oraz ze światem – oczekiwaniami i przekonaniami. Joanna zabrała mnie w osobista podróż wgłąb siebie.

To było jak potrząśnięcie za ramiona, wybudzenie ze snu ciągłego użalania się nad sobą. Razem ze mną stanęła naprzeciw moich demonów i pomogła mi je zrozumieć i zaakceptować. Szczególnie dobrze pamiętam jedno zadanie, które wykonałam w domu a omówiłyśmy podczas sesji przez Skyp’a. Zadanie polegało na tym abym narysowała swoje największe lęki. Kiedy Asia zaczęła zadawać pytania, jak zawsze w punkt, nagle, dzięki niej, doznałam olśnienia. Nie mam na co czekać, swoje strachy powinnam pokonać ja sama. Nie mogę całe życie czekać na rycerza na białym koniu bo taki się nie zjawi, nie uwolni mnie też żaden książę z bajki bo taki nie istnieje. Za to jestem JA, z krwi i kości.

Z tą świadomością i wiedzą zdobytą na coachingu poczułam się absolutnie pewna siebie, wręcz niezwyciężona. Bardzo często wracam do tej chwili czerpiąc z niej moc, nawet w sytuacjach w których nie spodziewałabym się, że coaching może się przydać. Joanna jest najlepszy towarzyszem podróży jakiego mogłabym sobie wymarzyć. Jest totalnie profesjonalna, taktowna, wyrozumiała i mega empatyczna. Potrafi zarówno cierpliwie siedzieć z podopiecznym w ciszy, czekając na wynik procesów myślowych jak i cieszyć się głośno i beztrosko z drobnych sukcesów.

Asia dziękuję!

11 sierpnia 2015

Sylwia, dziennikarka

Joanna Królikowska – Katalizator pozytywnej energii i siły. Wytrwała i oddana. Z każdym nawet najmniejszym problemem stoczy batalię. Choć, jak sam zobaczysz, podróże w głąb siebie okażą się najbardziej ekscytującą zabawą i prawdziwą przyjemnością. Nie wskaże Ci właściwiej drogi, ale sprawi, że sam zaczniesz jej szukać. Co dały mi spotkania z tym coachem? Wiarę w to, że żadne zmartwienie nie musi determinować mojego życia. Że- choć może to zabrzmieć jak banał- siła drzemie w każdym z nas. Nie musimy więc szukać jej w świecie zewnętrznym. Nie musimy uzależniać swojego szczęścia od drugiej osoby, czy jakichkolwiek zdarzeń, które nas dotykają. Sami sobie jesteśmy sterem i żeglarzem.

Uświadomiła mi jak ważne jest kochanie innych, ale przede wszystkim samej siebie. Któż bowiem miałby obdarzyć nas zaufaniem, troską, miłością, jeśli sami sobie nie będziemy potrafili tego zapewnić? I faktycznie widzę już , że tylko w ten sposób mogę osiągać satysfakcję z budowanych relacji. Dzięki Joannie otworzyłam się bardziej na świat i dostrzegłam, że wcale nie jest tak, że zło czyha na mnie na każdym kroku. Od kiedy stałam się spokojniejsza, pewniejsza swojej wartości oraz własnej drogi ( a trzeba podkreślić, że możliwe to stało się właśnie między innymi dzięki Joannie) moje życie uległo znacznej poprawie. Choć przede mną jeszcze długa droga, to jej początki bywają zawsze najtrudniejsze. A te-dzięki Joannie udało mi się już przetrwać i przetrawić. To właśnie za ten owocny start jestem jej najbardziej wdzięczna. Bo wierzę i wiem na własnym przykładzie, że każdy ma moc dokonywania w swoim życiu rewolucyjnych zmian. O ile tylko na początku drogi pozna tak wspaniałego nauczyciela. Coach idealny? Nie. Nikt z żyjących nigdy nie zbliży się do ideału. Nawet nie musi. Nawet nie powinien. Ona ci to uświadomi. 🙂

Jak żyć lepiej, pełniej, świadomiej? Jak czerpać radość z każdego aspektu życia i wykorzystać swój cały potencjał? Zapytaj Joanny Królikowskiej. I nie bój się odpowiedzi.

Joannie raz jeszcze dziękuję. Za siłę i pewność, że ja też jestem ważna.

17 grudnia 2013

Magdalena, redaktorka

Moja podróż po świecie coachingu rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku. Przez kolejne 12 tygodni przemierzałam nieznane mi tereny w towarzystwie Joanny – mojej przewodniczki. Dzięki tej fascynującej wędrówce udało mi się przełamać opory, które powstrzymywały mnie przed spełnieniem największego marzenia. Może to dziwne, ale już samo odkrycie, że mogę marzyć i realizować swoje pragnienia spowodowało rewolucję w moim życiu. W ciągu trzech miesięcy dowiedziałam się, jak wielka siła we mnie tkwi i ile mam do zaoferowania światu.

Dostrzegłam swoje mocne strony, potencjał i odkryłam motywację do zmieniania swojego życia. Dostałam do ręki wspaniałe, skuteczne narzędzia do rozwiązywania codziennych problemów, nauczyłam się, że od ciągłego trwania w historii lepsze jest myślenie o zmienianiu swojej teraźniejszości i przyszłości. Po 12 tygodniach wspólnej podróży czuję się silniejsza i przekonana o tym, że nawet jeśli nie mogę zmieniać świata tak, jakbym chciała, to na pewno mogę zmienić siebie i swoje życie. Oczywiście nie osiągnęłabym tego, gdyby nie Joanna – mój coach. Jestem przekonana, że ten niełatwy proces powiódł się głównie dzięki jej profesjonalizmowi, ogromnej wiedzy, umiejętności słuchania i empatii.

Joanna zawsze była świetnie przygotowana, skoncentrowana i konsekwentna. Przydzielała mi arcyciekawe zadania domowe i zadawała pytania, które, choć czasami trudne i kłopotliwe, otwierały nowe drzwi do zrozumienia siebie. Zawsze wiedziałam, że Joanna słucha tego, co mówię – świadczyły o tym jej szybkie reakcje na moje słowa i informacja zwrotna, która była ważną częścią każdego spotkania. Dzięki niej poczułam, że moje pragnienia, ambicje i potrzeby są ważne. Że JA jestem ważna. Zrozumiałam, że jestem panią swojego losu i to głównie ode mnie zależy, czy moje życie będzie szczęśliwe i udane.

Gorąco polecam wszystkim podobną podróż z Joanną – coachem, przewodniczką i mentorką, ale także ciepłą, serdeczną osobą, która naprawdę potrafi słuchać. Świat coachingu jest fascynujący, ale bez osób takich jak Joanna nie miałby swojej najważniejszej właściwości – mocy zmieniania ludzkiego życia.

4 grudnia 2013

Nikolaj, programista

Uważam, że podjęcie zajęć z Pani Joanną było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Osiągnąłem to co dotychczas myślałem że nie jest możliwe. Bardzo polecam Panią Joannę jako profesjonalistkę i sympatyczną osobę.

1 stycznia 2017