O mnie


Witaj! Nazywam się Joanna Królikowska i pracuję z osobami, które doświadczają lęku, depresji, chciałby przestać się martwić, pragną pokonać nieśmiałość, odczuwają pustkę, cierpią z powodu smutku, braku celowości życia, braku poczucia sensu, przeżywają trudności w tworzeniu satysfakcjonujących relacji (rozstanie, zdrada, żałoba), przeżywają wypalenie zawodowe, utraciły pracę lub jej poszukują.
Chciałyby obniżyć trudne emocje i stres, odnaleźć radość życia. Mierzą się z obniżoną samooceną, brakiem akceptacji siebie, utratą poczucia własnej wartości, zablokowanym potencjałem, mają trudności w podejmowaniu decyzji, są zawiedzeni swoim życiem osobistym, zawodowym. Wspieram kobiety doświadczające niepłodności, rodziców przeżywających trudności rodzicielskie.
Moje doświadczenie osobiste i zawodowe pozwala mi czerpać wiedzę i umiejętności z różnych obszarów życia, dzięki czemu jest mi łatwiej zrozumieć i skuteczniej wesprzeć klienta. Na początku swojej kariery zawodowej pracowałam w Polskiej Agencji Prasowej, następnie przez kilka lat w szkole średniej, potem w firmach szkoleniowych. Od 2013 roku prowadzę własną praktykę gabinetową i oferuję; wsparcie psychologiczne, life coaching, coaching kariery, konsultacje psychologiczne, warsztaty i szkolenia z zakresu motywacji, poczucia własnej wartości, asertywności, zarządzania stresem, umiejętności pedagogicznych, umiejętności społecznych.
Jestem psychologiem ze specjalizacją kształtowanie i zmiana zachowania (Uniwersytet SWPS), certyfikowanym coachem (Erickson College Coaching International Vancouver we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego, ICF), terapeutką specjalizującą się w Trzeciej Fali Behawioryzmu, szczególnie w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Brałam udział w licznych szkoleniach poświęconych ACT organizowanych przez Uniwersytet SWPS, Uczę się ACT, Sabinę Sadecką, uczestniczyłam w m.in. ACT pracy z traumą, które prowadził dr Russ Harris. Ukończyłam Dwuletnie Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Uniwersytet Warszawski). Zdobyłam również wykształcenie filologiczne (Uniwersytet Gdański), studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Trenera Biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego).
Obok profesjonalnego wykształcenia i doświadczenia uważam, że własne pozytywnie rozwiązane kryzysy wspierają w lepszym rozumieniu i odczuwaniu klienta. Psycholog jest użyteczny dla innych, gdy jednocześnie pracuje nad sobą, dlatego stale poddaję się superwizji i uczestniczę w warsztatach i szkoleniach. Bardzo ważna jest dla mnie autentyczność i uważność w relacji z klientem, ponieważ tylko wtedy może zajść prawdziwa zmiana w życiu drugiego człowieka.
Prywatnie jestem żoną Jarka i mamą Ani. Mój wolny czas wypełniają bliscy, książki, pisanie, aktywności na świeżym powietrzu.
Serdecznie zapraszam do kontaktu!
,,Są chwile, które otwierają się jak rozłupany orzech, które zmieniają nasz punkt widzenia w taki sposób, ze później już nigdy nie patrzymy na świat tak samo jak przedtem”