Żyj świadomie!


Co oznacza żyć świadomie? Dlaczego poznawanie siebie jest tak istotne? Po co nieustannie poszerzać swoją samoświadomość? Jeśli jednym z obszarów świadomego życia jest wiedza o tym,  co jest ważne dla mnie, moich działań, celów, wartości, to jak to odkryć?

Najpierw ciało, bo jest ono autentycznym źródłem prawdy o Tobie. Ciało jest inteligentne, jeśli ukrywamy jakieś uczucia, może je wyrazić na swój sposób, na przykład przez chorobę. Daj uważność sobie, zwróć uwagę na to, co czujesz właśnie w tej chwili? Co czujesz, gdy masz dokonać wyboru?

Pomyśl o nawykach, które mogą Ci nie służyć? Jakie nawyki oddalają Cię od życia, którym chciałabyś żyć?

Zastanów się, co sprawia Ci radość, a co Ciebie wyczerpuje? Co daję Ci energię, a co ją zabiera?

Wsłuchaj się w siebie. Czy słyszysz swój głos? A może zagłuszany jest przez czyjś głos, który podpowiada Ci, że coś ,,musisz”?

O czym myślisz w ciągu dnia? Co jest dla Ciebie ważne? Nasze myśli wpływają na nas, kreują świat, w którym żyjemy. Twoja myśl najpierw oddziałuje na Ciebie, dopiero potem na innych. Słowa, które wypowiadasz mają określoną wibrację, powtarzając je, możesz znaleźć się w sytuacji, o której mówisz.

Spójrz na swoje życie jak na obraz, jaki on jest?

Rzeczywistość odzwierciedla nasze wnętrze, więc jeśli się pojawiają problemy, kryzysy, nie pytaj: dlaczego mi się to przydarza, dlaczego ja? Problemy nie są w swej naturze negatywne, stanowią jedynie zasób informacji. Kiedy buntujesz się przeciw doświadczeniom, nie akceptujesz ich, to odczuwasz więcej cierpienia i bezradności. Odrzuć opór, przyjmij to, co Ci się przytrafia, poddaj się życiu, zobaczysz, że równowaga sama powróci.

Tylko my wiemy, jaka jest dla nas najwłaściwsza droga, dlatego nikt nie może dać nikomu odpowiedzi, przepisu na życie, złotej rady. Nie może tego zrobić za nas partner, przyjaciel, rodzic. To w Tobie jest odpowiedź.

Previous Żyjemy w szufladkach
Next Zdrowy egoizm

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *