Spotkaj krytyka!


Nie rezygnuj z marzeń, mimo że mogą wydawać się nieosiągalne. Może narzekasz, że nie masz czasu nim się zająć, bo jesteś zbyt zmęczona, zabiegana i wyczerpana codziennością. Myślisz o tym, by coś zmienić w swoim życiu, ale to wymaga większego zaangażowania, które wiąże się z wygodą rutyny.

Pamiętaj, że jest jeszcze ktoś, kto odciąga od decyzji, choć pozornie dba o ciebie… To twój wewnętrzny krytyk stara się, abyś nie przekroczyła strefy komfortu i nie robiła rzeczy, na których kompletnie nie znasz się, bo co inni o tobie powiedzą?

Wewnętrzny krytyk skrupulatnie ci przypomni, że nie umiesz i nie wiesz dostatecznie dużo lub potrzebujesz znacznie więcej czasu na analizę i poukładanie myśli, by za cokolwiek się zabrać, a już na pewno na tak wydumane plany! On chce twojego dobra, martwi się o ciebie, jak sobie poradzisz, pragnie uchronić przed porażką i niepotrzebnym bólem.

Krytyk wewnętrzny to nie byle jaki próżniak, pomoże ci znaleźć tysiące przeciwwskazań, byś nie spełniła swoich potrzeb i jest na tyle przewrotny, że jeśli sądzisz, że poczujesz spokój gdy mu ulegniesz, to głęboko się mylisz – szybko usłyszysz litanię, ile właśnie szans zaprzepaściłaś.

Nie złość się na siebie, raczej przysłuchaj temu, co mówi krytyk i sprawdź ile jest w tym prawdy? Ile z tej mnogości obaw ziściło się w twoim życiu? A na ile twoje działania blokują fałszywe, utrwalone w pamięci krytyczne głosy ludzi, którzy kiedyś mieli istotny wpływ na ciebie?

Podążaj za swoim marzeniami i nie przejmuj się tym, co inni pomyślą o tobie, i tak największym wrogiem na tej drodze jesteś dla siebie ty sama, a raczej twój wewnętrzny krytyk.

Previous Szklanka do połowy pełna, szklanka do połowy pusta
Next Pozytywne nastawienie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *