Wiem, czego chcę


Ważne, byś wiedziała dokąd zmierzasz, rozpoznała swój kierunek, w którym skupia się również sens wszystkiego, czego dokonałaś do tej pory. Żadne twoje doświadczenie nie jest przypadkiem, nietrafioną decyzją, pomyłką czy porażką. Gdy spojrzysz na siebie bardziej uważnie zobaczysz, że wszystkie życiowe wydarzenia opowiadają historię osoby, która ma wielką chęć życia, odwagę i wytrwałość w podążaniu osobistą ścieżką. Pomyśl, ilu ludzi nie podejmuje takiego ryzyka i zostaje na przysłowiowej kanapie, plotkując, narzekając i krytykując innych? Dopóki nie wiedziałam czego naprawdę chcę, targało mną wiele wątpliwości, w efekcie łapałam się różnych projektów, które często nie były w zgodzie ze mną, choć usilnie poszukiwałam w nich siebie.

Kiedy już zdecydujemy się na zmianę życia i wykreujemy wizję swojego miejsca na ziemi, pojawi się pytanie: jakie będą najlepsze sposoby dotarcia do niego? I właśnie określenie ,,najlepsze” często rozumiemy jako gwarantujące nam pewność uniknięcia porażki. Zaczynamy szukać tych ,,najlepszych” rozwiązań, a każdy nowy pomysł nie wydaje się być wystarczająco ,,najlepszy”, bo pojawiają się kolejne może jeszcze skuteczniejsze? Zauważyłam, że skupianie się na różnorodnych opcjach osiągnięcia celu powoduje, że mam coraz więcej wątpliwości hamujących działania i wprowadzających chaos. Ogarniało mnie totalne zwątpienie w realizację osobistych celów. Świat daje tyle możliwości, co wybrać? W chwili, gdy zdecydowałam się robić jedną, jedyną rzecz, która sprawia mi przyjemność, a przede wszystkim daje energię, powracała moja wiara w siebie i wpływ na życie.

Dzieje się to zgodnie z zasadą, że utrzymanie uwagi na jednej rzeczy w jednym czasie nie jest zakłócane negatywnymi myślami ani uczuciami, takim jak strach, zwątpienie, smutek czy złość. Umysł skoncentrowany na pozytywnej myśli ma moc zwiększania prawdopodobieństwa zmaterializowania jej w rzeczywistości, dlatego tak istotne jest wiedzieć, czego się chce, żeby móc odwołać się do własnego serca i zapytać : Jak czuję (czy inaczej wierzę) co jest taką jedną rzeczą, która da mi ogrom pozytywnej energii, mocy i poprowadzi mnie do mojego celu?

Previous Więcej niż tysiąc słów
Next Wątpię w siebie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *